Strona WWW

Ustawa Prawo łowieckie

Prawo łowieckie to szereg aktów prawnych różnej rangi regulujące aspekt łowiectwa i bytu Polskiego Związku Łowieckiego w Polsce. Najważniejszy z nich to oczywiście ustawa Prawo łowieckie, a w dalszej kolejności wydane na jej podstawie rozporządzenia wykonawcze oraz akty oraganów naszego Zrzeszenia. Poza nimi istnieje szereg innych norm prawnych tematycznie związanych z łowiectwem, jak chociażby ustawa o lasach, o broni i amunicji, o ochronie zwierząt i inne.  Zbiór najważniejszych z nich znaleźć można zarówno na stronie internetowej Polskiego Związku Łowieckiego, jak też innych portalach myśliwskich, jak chociażby www.lowiecki.pl.
Z uwagi na obszerność materiału poniżej podano link do strony Lowiecki.pl, gdzie zebrano najważniejsze akty prawne dot. łowiectwa oraz wyjaśnienia, itp:
www.lowiecki.pl/prawo/index.php

 


Aktualności

Wszystkim, którzy organizowali, uczestniczyli lub w inny sposób przyczynili się do tegorocznego, XI Regionalnego Festiwalu Kultury Łowieckiej w Węgorzewie,
serdecznie podziękowania

składają
Organizatorzy Festiwalu
Jedenasta edycja węgorzewskiego Regionalnego Festiwalu Kultury Łowieckiej w sobotnie popołudnie (2 lipca) na placu Wolności w Węgorzewie zgromadziła miłośników myśliwskich tradycji, leśnictwa, ekologii. W bogatym programie imprezy, każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Były i koncerty, i pokazy − sokolniczy, psów myśliwskich, był kiermasz pełen rękodzieła i regionalnych wyrobów najlepszej jakości (miody, sery, wędliny, pieczywo) oraz liczne konkursy.
Więcej o festiwalu na stronie internetowej:

Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie.

zobacz archiwum »