Strona WWW

Ustawa Prawo łowieckie

Prawo łowieckie to szereg aktów prawnych różnej rangi regulujące aspekt łowiectwa i bytu Polskiego Związku Łowieckiego w Polsce. Najważniejszy z nich to oczywiście ustawa Prawo łowieckie, a w dalszej kolejności wydane na jej podstawie rozporządzenia wykonawcze oraz akty oraganów naszego Zrzeszenia. Poza nimi istnieje szereg innych norm prawnych tematycznie związanych z łowiectwem, jak chociażby ustawa o lasach, o broni i amunicji, o ochronie zwierząt i inne.  Zbiór najważniejszych z nich znaleźć można zarówno na stronie internetowej Polskiego Związku Łowieckiego, jak też innych portalach myśliwskich, jak chociażby www.lowiecki.pl.
Z uwagi na obszerność materiału poniżej podano link do strony Lowiecki.pl, gdzie zebrano najważniejsze akty prawne dot. łowiectwa oraz wyjaśnienia, itp:
www.lowiecki.pl/prawo/index.php

 


Aktualności

W uzupełnieniu informacji o festiwalu informujemy, że regulamin "Konkursu na najlepszą nalewkę" znajdziecie na stronie internetowej Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie. Tam też można pobrać kartę zgłoszeniową do tego konkursu...
Już w najbliższą sobotę, 4 lipca odbędzie się jubileuszowy - dziesiąty Festiwal Kultury Łowieckiej. Plakaty już wiszą. Jak zawsze nie zabraknie czegoś dla ciała i dla ducha. Więcej o programie i imprazach towarzyszących znajdziecie TUTAJ. A już dziś serdecznie zapraszamy!

zobacz archiwum »