Strona WWW

Ustawa Prawo łowieckie

Prawo łowieckie to szereg aktów prawnych różnej rangi regulujące aspekt łowiectwa i bytu Polskiego Związku Łowieckiego w Polsce. Najważniejszy z nich to oczywiście ustawa Prawo łowieckie, a w dalszej kolejności wydane na jej podstawie rozporządzenia wykonawcze oraz akty oraganów naszego Zrzeszenia. Poza nimi istnieje szereg innych norm prawnych tematycznie związanych z łowiectwem, jak chociażby ustawa o lasach, o broni i amunicji, o ochronie zwierząt i inne.  Zbiór najważniejszych z nich znaleźć można zarówno na stronie internetowej Polskiego Związku Łowieckiego, jak też innych portalach myśliwskich, jak chociażby www.lowiecki.pl.
Z uwagi na obszerność materiału poniżej podano link do strony Lowiecki.pl, gdzie zebrano najważniejsze akty prawne dot. łowiectwa oraz wyjaśnienia, itp:
www.lowiecki.pl/prawo/index.php

 


Aktualności


Zarząd Koła zawiadamia, że INAUGURACYJNE polowanie zbiorowe zapolanowane na dzień 30 października br. nie odbędzie się!!!
Sezon zainaugurowany zostanie tydzień później, polowaniem zbiorowym w dniu 6 listopada 2016 r.
Za zmiany przepraszamy!

Zarząd K.Ł. "Mazury"
w Węgorzewie

To już tradycja, że jesienią, myśliwi – członkowie Zarządów, poczty sztandarowe Kół Łowieckich suwalskiego okręgu PZŁ wspólnie obchodzą swoje święto – Św. Huberta. Tym razem – zresztą po raz pierwszy – Hubertus Okręgowy odbędzie się w Węgorzewie.
Msza Święta rozpocznie się o godz. 11:00 w Kościele Św. Apostołów Piotra i Pawła w Węgorzewie (ul. Zamkowa 16), do udziału w której serdecznie ZAPRASZAMY!
Po mszy...

W dniu 8 października 2016r. w Wejsunach odbyły się Regionalne Konkursy Posokowców, Tropowców i Dzikarzy. Dyplom I stopnia (z lokatą 4/9 i 123 pkt) otrzymał gończy polski Kol. Adama Kamińskiego. Gratulujemy! Pełna lista wyników na stronie internetowej Zarządu Okręgowego PZŁ w Suwałkach.

zobacz archiwum »