Strona WWW

Ustawa Prawo łowieckie

Prawo łowieckie to szereg aktów prawnych różnej rangi regulujące aspekt łowiectwa i bytu Polskiego Związku Łowieckiego w Polsce. Najważniejszy z nich to oczywiście ustawa Prawo łowieckie, a w dalszej kolejności wydane na jej podstawie rozporządzenia wykonawcze oraz akty oraganów naszego Zrzeszenia. Poza nimi istnieje szereg innych norm prawnych tematycznie związanych z łowiectwem, jak chociażby ustawa o lasach, o broni i amunicji, o ochronie zwierząt i inne.  Zbiór najważniejszych z nich znaleźć można zarówno na stronie internetowej Polskiego Związku Łowieckiego, jak też innych portalach myśliwskich, jak chociażby www.lowiecki.pl.
Z uwagi na obszerność materiału poniżej podano link do strony Lowiecki.pl, gdzie zebrano najważniejsze akty prawne dot. łowiectwa oraz wyjaśnienia, itp:
www.lowiecki.pl/prawo/index.php

 


Aktualności

Galeria naszego Koła powiększyła się o kolejny folder. Tym razem to tegoroczna "Noc Świętojańska". Aby szybko dotrzeć do zdjęć wystarczy kliknąć tutaj.

Już dzisiaj serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników rękodzieła i twórczości ludowej do Węgorzewa na 37 Międzynarodowy Jarmark Folkloru, który odbędzie się w dniach 2-3 sierpnia 2014 r.

"Łosie ocalone", "Łosie bezpieczne", "Odstrzał łosi nie ma uzasadnienia". Tego typu tytuły pojawiły się właśnie w mediach w związku z informacją o dalszym moratorium na odstrzał łosi...

zobacz archiwum »